Czym może skończyć się wynajmowanie sali na wesele bez klimatyzacji?
YU

Czym może skończyć się wynajmowanie sali na wesele bez klimatyzacji?

Przyszłe pary młode, które interesuje dobra sala na wesele pod Warszawą i zahaczają o naszą restaurację w Starej Przędzalni w Żyrardowie, często pytają o klimatyzację na sali. Klimatyzacja oczywiście u nas jest i ma się dobrze. Te liczne pytania jednak skłaniają nas do postawienia tezy, że klimatyzacja na sali weselnej to nadal nie jest oczywistość. Czy faktycznie klimatyzacja w każdym wypadku jest niezbędna?

O tym, jak może wyglądać zabawa na weselu w miejscu, w którym jest ponad setka gości, a na zewnątrz panują ponad trzydziestostopniowe upały, nie trzeba nikomu mówić. Prawie każdy z nas znalazł się choć raz w życiu w tej niekomfortowej sytuacji, gdy zabawa trwałaby w najlepsze, gdyby nie to, że goście zostali pozbawieni energii przez straszliwy upał i zaduch. Wspominanie po wizycie na takim weselu często są zdominowane przez fakt, „jak ciężko było wytrzymać te temperatury". Również wspomnienia pary młodej bywają wtedy nieco nadwątlone tym, jak trudno utrzymać dobry wygląd, gdy cierpimy na przegrzanie. Na twarzach kobiet, którym zależy na tym, aby w tym dniu wyglądać wyjątkowo dobrze, makijaż trzyma się z trudem. Panowie, którzy założyli garnitur i odpowiedniego do niego zabudowane obuwie, mają również nie lada zadanie podtrzymania dobrego samopoczucia w takim stroju przy braku klimatyzacji. 

Dlaczego wynajmowanie sali weselnej bez klimatyzacji może zniszczyć nasze wesele?

Organizując wesele w Żyrardowie, nie popełniajmy tych błędów! Między majem a wrześniem, gdy lokal jest nieklimatyzowany, a w dniu ślubu dopisze nam piękna pogoda, może okazać się, że cierpieć na tym będą nie tylko nasi gości i my sami. Bardzo trudno będzie utrzymać wtedy w ryzach tort oraz inne wypieki, które mają w składzie krem lub bitą śmietanę. Również te dania, które wymagają podawania na zimno, mogą okazać się szybko niesmaczne lub wręcz nieprzydatne do spożycia. Zdecydowanie też wysokie temperatury na sali nie sprzyjają gościom, gdy w wystroju wnętrza przewidziano obecność wielu żywych, ciętych kwiatów. Szczególnie tych aromatycznych, jak lilie. 

Czy klimatyzacja na sali weselnej jest potrzebna, gdy urządzamy niewielkie przyjęcie?

Urządzenia do obniżania temperatury we wnętrzach, czyli klimatyzatory powinny być zamontowane w takich miejscach, które umożliwiałyby równomierne chłodzenie całego pomieszczenia. Niedopuszczalne jest ustawianie ich tak, aby chłodne, kontrastujące z gorącym, powietrze „dmuchało" wprost na twarze gości, gdy ci znajdują się przy stolach. Gdy sala weselna, którą sobie wypatrzyliśmy, nie ma klimatyzacji stacjonarnej, warto zorganizować klimatyzatory przenośne. Gdy przewidujemy małe przyjęcie weselne, w niektórych przypadkach wystarczające okażą się dobrej jakości wiatraki. Wiele tutaj jednak zależy od tego, jakie są prognozy temperatury na ten wielki dzień oraz od tego, jakie jest bezpośrednie otoczenie budynku, w którym jest sala weselna. Czy jest to zadrzewiony ogród, czy może plac zabrukowany kostką? 

Podsumowanie

Podsumowując, klimatyzacja na sali weselnej to coś, o czym łatwo zapomnieć w ferworze przygotowań. Niestety, przeoczenie tego elementu organizacji wesela może doprowadzić nas po czasie do poczucia, że nasze wesele było nieudane. 

Dodaj komentarz