Jak wybrać bieliznę na ślub?
KK

Jak wybrać bieliznę na ślub?

Czy wiecie już jak wygląda Wasza wymarzona suknia ślubna? Pewnie tak. A bielizna, którą pod nią założycie? Tutaj sprawa zazwyczaj nie jest tak oczywista. A przecież wybór bielizny ślubnej jest nie mniej istotną decyzją od wyboru sukienki. Przedstawiamy mały poradnik o tym, jak wybrać bieliznę ślubną. 

Jaki stanik na ślub?

Dobrze dopasowany stanik potrafi uczynić suknię ślubną jeszcze piękniejszą. Przy kupowaniu stanika zwróćcie uwagę przede wszystkim na rozmiar (gdy nie jesteście go pewne, zwróccie się o pomoc do brafiterki, która profesjonalnie dobierze Wam rozmiar idealny), kolor i rodzaj. Jeżeli chodzi o odcień, to na bieliznę ślubną zazwyczaj poleca się te porcelanowe bądź beżowe - szczególnie przy delikatnym, koronkowym wykończeniu góry sukienki. Typ biustonosza również musicie dopasować do kroju sukni - im bardziej wycięta góra, tym mocniej trzeba pokombinować ze stanikiem. Zazwyczaj dobrze sprawdzają się te z odpinanymi ramiączkami. Również opcja push-up może przekonać część panien młodych - szczególnie, gdy chcą optycznie powiększyć i podnieść biust.

Majtki na ślub

Wybór majtek to kolejny ważny krok w przygotowaniu stroju - zwłaszcza, gdy suknia ślubna ma być bardzo obcisła, co niesie za sobą ryzyko odznaczania się bielizny. Bawełniane albo koronkowe stirngi nie powinny się odznaczać, ale nie wymodelują one pupu tak, jak dobrze dobrane figi. Figi to też model znacznie wygodniejszy dla większości kobiet, a wygoda w dniu ślubu to podstawa. 

Gotowe komplety bielizny ślubnej 

Ciekawym rozwiązaniem jest wybór gotowego kompletu bielizny ślubnej. W jego skład wchodzą majtki i stanik w tym samym odcieniu, a do tego na przykład: pończochy, pas do pończoch, gorset. To dobre rozwiązanie dla panien, które chcą zaoszczędzić, bo zestawy zazwyczaj są w bardzo atrakcyjnych cenach. Inną propozycją może być uszycie bielizny na wymiar, co nie tylko pozwoli idealnie dopasować ją do Was i Waszej sukni, ale także uczynić z wyboru bielizny magiczne przeżycie. 

Dodaj komentarz