Plusy i minusy zatrudnienia wedding plannera
KK

Plusy i minusy zatrudnienia wedding plannera

Wedding planner, czyli po polsku konsultant ślubny, jest w Polsce zawodem wciąż owianym nutką tajemnicy. Kojarzymy go głównie z amerykańskimi filmami, gdzie niebotycznie bogata panna młoda zatrudnia wedding plannera, którym zazwyczaj jest prawdziwa girl boss. Pewna siebie, perfekcyjnie zorganizowana, a przy tym w odpowiednich momentach będąca niczym najlepsza przyjaciółka. Jeżeli po obejrzeniu takiego filmu zastanawialiście się, czy warto zatrudnić konsultantkę ślubną, śpieszymy z odpowiedzią i porównaniem wad i zalet takiego rozwiązania!

Kim jest wedding planner?

Na wstępie wyjaśnimy dla niezorientowanych, że wedding planner to osoba zawodowo zajmująca się organizowaniem ślubów i wesel. Usługa wedding plannera może opierać się na kompleksowej organizacji od A do Z albo na dopilnowaniu jedynie wybranych kwestii - takich jak wybór motywu przewodniego, przygotowanie scenariusza ślubu, typowanie lokalizacji, organizacja zaręczyn czy koordynacja dnia ślubu i wesela.

Dla kogo wedding planner?

Niewątpliwą i podstawową zaletą zatrudnienia konsultanta jest zaoszczędzenie mnóstwa czasu i nerwów. Współcześnie często żyjemy w ciągłym pędzie, jesteśmy zestresowani milionem obowiązków, a organizacja dużego ślubu może być kolejnym z nich. Oddając ją w ręce profesjonalisty, możemy znaleźć czas na inne rzeczy, a w planowaniu uczestniczyć tylko w niezbędnym zakresie.

Dodatkowo wedding plannerzy to zazwyczaj osoby doświadczone i zorientowane w branży ślubnej, więc orientują się, jakich rozwiązań unikać, którzy wykonawcy są rzetelni i, co dla wielu par bardzo istotne, na jakich rzeczach warto przyoszczędzić. Sami często nie mamy pojęcia, co jest kluczowe w organizacji wymarzonego ślubu, a konsultant ślubny “sprzedaje” nam tę zdobywaną przez lata wiedzę.

Dobry wedding planner pomoże nam ponadto w załatwieniu (i pamiętaniu o załatwieniu!) wszystkich ślubnych formalności, a także będzie dla nas kopalnią pomysłów. Zamiast spędzić długie godziny na przeglądaniu Pinteresta, możemy podrzucić nasze oczekiwania i wyobrażenia konsultantowi, a on zajmie się wyszukaniem dla nas najciekawszych rozwiązań i inspiracji.

Minusy zatrudnienia wedding plannera

Z pewnością najbardziej zniechęcającą kwestią przy zatrudnieniu wedding plannera, jest cena jego usługi. Mimo, że w stosunku do całej kwoty, którą przeznaczamy na wesele, ten koszt nie jest taki duży, to jednak to wciąż dodatkowy wydatek, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić.

Jeżeli jesteście organizacyjnymi “freakami” to również usługa konsultanta ślubna może okazać się Wam zbędna. Co prawda oferuje on swoje doświadczenie i profesjonalizm, których nie sposób zdobyć na kilka miesięcy przed planowanym ślubem, ale są panny młode, które od początku do końca chcą zorganizować swój ślub same i mieć nad tym pełną kontrolę. To dla nich przyjemność, chociaż nie ukrywajmy - większość przyszłych żon organizacja tego wydarzenia przeraża, a nie cieszy tak, jak powinna!

Wedding planner? To zależy!

Jak widzicie, wedding planner może wnieść do naszego ślubu wiele profesjonalizmu i świeżych, oryginalnych rozwiązań, ale być może nie jest rozwiązaniem absolutnie dla każdego. Jednak jeżeli czujecie, że wizja organizacji ślubu Was stresuje i chcecie, by wszystko przebiegło perfekcyjnie, konsultant ślubny będzie dobrym pomysłem!


 

Dodaj komentarz