Ślub w duchu less waste
KK

Ślub w duchu less waste

Zero waste to nie tylko modny trend, o którym ostatnio szczególnie głośno w mediach, ale konieczność dla wszystkich, którym zależy na stanie naszej planety. Konsumpcjonizm i brak wiedzy ekologicznej sprawiają, że toniemy w plastiku. Dlatego podpowiadamy, jak ograniczyć ilość śmieci na weselu i urządzić je w duchu eco.

Jedzenie na weselu - nie marnujcie go!

Przede wszystkim, zacznijcie od rozsądnego rozplanowania ilości jedzenia i picia. Wszystkim parom młodym wydaje się, że jedzenia powinno być bardzo dużo - tak, by nikomu niczego nie zabrakło. Ale w efekcie sprawia to, że w czasie takich imprez marnuje się ogromne ilości pożywienia. Gdy już jednak doprowadzicie do takiej sytuacji, zadbajcie o to, by dać gościom do domu to, co zostało.

Zrezygnujcie z plastiku

Plastikowe słomki, butelki, zastawa na poprawinowego grillla - czy wiecie, ile szkodliwego dla środowiska plastiku w ten sposób produkujecie? Słomki plastikowe z powodzeniem możecie zastąpić metalowymi, papierowymi czy bambusowymi (a wyglądają nawet ładniej), butelki zastąpić kartonami, a na grilla wybrać klasyczną zastawą bądź zakupić drewnianą. To drobne kroki, które wcale nie dotkną Was finansowo czy organizacyjnie, a wpłyną pozytywnie na nasze środowisko.

Prezenty bardziej eco - lista prezentów ślubnych

Również w kwestii prezentów możemy podejść do tematu w sposób mniej konsumpcyjny, a bardziej świadomy i odpowiedzialny. Najbardziej radykalnym pomysłem jest całkowita rezygnacja z materialnych upominków i poproszenie gości o przekazanie określonych kwot na jakąś organizację społeczną czy ekologiczną. Jeżeli jednak nie chcecie podejmować tak drastycznych kroków, stwórzcie listę prezentów ślubnych. W ten sposób unikniecie dostania wielu, często zupełnie Wam niepotrzebnych, rzeczy. Z drugiej strony, jeżeli to Wy chcecie czymś obdardować Waszych gości, dobrym pomysłem jest danie im małych roślinek w doniczkach - a wcześniej mogą służyć jako ekologiczna dekoracja sali weselnej! 

Dodaj komentarz