Wesele w plenerze - wady i zalety
KK

Wesele w plenerze - wady i zalety

Wesela plenerowe jeszcze do niedawna pozostawały w sferze marzeń panien młodych, a zobaczyć je można było przede wszystkim w amerykańskich filmach. Jednak już od kilku sezonów organizowanie wesela w plenerze stało się modne i możliwe również w Polsce. Czy to jednak rozwiązanie dobre dla wszystkich? Jakie są jego dobre i złe strony? Poniżej postaramy się przyjrzeć temu tematowi z każdej strony.

Zalety wesela plenerowego 

Plusy zorganizowania wesela plenerowego na pewno kuszą wiele par. W końcu wizja romantycznych tańców i picia wina wśród najbliższych na łonie natury na pewno wygląda atrakcyjnie, prawda?

Co poza tym możemy zaliczyć do plusów wesela w plenerze?

- nowoczesność rozwiązania - klasyczna sala weselna to pomysł już bardzo przestarzały, a wesela plenerowe wnoszą powiew świeżości do polskiej branży ślubnej

- otoczenie natury - zieleń uspokaja i wygląda przepięknie

- dużą przestrzeń - można spokojnie się przejść, odetchnąć pełną piersią, a dzieci mają miejsce, by się wybiegać

- piękne warunki do zdjęć - nic nie zastąpi naturalnego światła, a sesja ślubna wyjdzie w takich warunkach obłędnie!

- klimat w duchu “slow” - trend slow wedding nie jest jeszcze w Polsce tak popularny, a dzięki weselu plenerowemu świetnie się w niego wpiszemy i skupimy na przeżyciach, a nie robieniu wrażenia

Wady wesela plenerowego 

Organizacja wesela plenerowego ma bardzo dużo kuszących zalet, ale podejmując decyzję o takiej formie wesela warto być gotowym na wyzwania, które się z tym wiążą.

Główne wady tej opcji to:

- niepewna pogoda (deszcz/upał) - deszcz może zepsuć całą imprezę, dlatego zawsze warto zaplanować plan B. Również zbyt upalna pogoda nie wpłynie korzystnie na starszych gości, więc trzeba pamiętać o wystawieniu skrzynek z dużą ilością wody

- koszty - postawienie namiotu ślubnego (czy zorganizowanie innego miejsca na wesele w plenerze), oznacza duże koszty i liczne wyzwania organizacyjne

- trudność w znalezieniu odpowiedniego miejsca - sezon na wesela plenerowe jest znacznie krótszy od normalnego sezonu ślubnego, bo nie obejmuje niepewnego maja czy już jesiennego września. W związku z tym i dostępność najpopularniejszych miejsc może być mocno ograniczona.

- owady - wśród zieleni i kwiatów na pewno zaczną krążyć osy, a wieczorem może być ciężko opędzić się od komarów. Tych drugich “nieprzyjaciół” możecie uniknąć jednak za pomocą różnych specyfików typu spraye czy specjalne świece.

- problemy z zapleczem sanitarnym - jeżeli w pobliżu miejsca Waszego wesela nie ma budynku z dostępem do toalet, to musicie sami zadbać o dobre zaplecze sanitarne, co na pewno nie będzie ani bardzo tanie, ani bardzo komfortowe.

 

Dodaj komentarz