Zespół czy DJ na weselu? Podpowiadamy, co wybrać!
KK

Zespół czy DJ na weselu? Podpowiadamy, co wybrać!

Muzyka to jeden z najważniejszych elementów każdego wesela. Dobrze dobrana potrafi stworzyć świetny klimat i zachęcić gości do wstania od stołów, a źle - nawet zepsuć magię tego wydarzenia. Dlatego właśnie wybór muzyki nie może być przypadkowy, a dokładnie przemyślany. Wśród par młodych najczęściej rozważane są dwie opcje: zespół grający muzykę na żywo albo DJ. Jakie są wady i zalety tych rozwiązań i co będzie dobre w Waszym przypadku? Zapraszamy do lektury!

Nowoczesne brzmienie, czyli DJ na weselu

Wielu osobom DJ-e kojarzą się przede wszystkim z głośnymi, zatłoczonymi klubami, wypełnionymi muzyką elektroniczną. Jednak obecnie DJ-e coraz częściej goszczą i na weselach. Nie wybierają też tylko współczesnych, tanecznych hitów (chociaż taka możliwość jest jak najbardziej na plus, szczególnie w przypadku dużej ilości młodych gości), ale właściwie mogą zagrać każdy repertuar. Również ten typowo weselny, czyli stare, polskie przeboje przeplatane disco-polo.

Kolejna zaleta zatrudnienia DJ-a na wesele to stosunkowo niskie koszty. A na pewno niższe od wynajęcia całego zespołu. I chociaż muzyka grana “z płyty” nie ma takiej magii jak ta wykonywana na żywo, to nie wszystkim na tym aż tak bardzo zależy. W zamian można dostać elektryzujący, klubowy klimat, a zoszczędzone pieniądze wydać na istotniejszy dla nas element.

Magia zespołu na weselu

Zespół na weselu gra muzykę na żywo, więc jeżeli tylko poziom umiejętności jego członków jest stosunkowo wysoki, to stworzy na pewno świetną, czasem wręcz koncertową atmosferę. Przy zespole najlepiej też będa bawić się wujkowie, ciocie i dziadkowie, chociaż niewykluczone, że odpowiednim doborem repertuaru zapewnimy niezapomnianą zabawę również młodszym grupom wiekowym.

Obecna oferta weselna zespołów jest na tyle rozbudowana, że nie jesteśmy już “skazani” jedynie na disco-polo, ale możemy łatwo znaleźć np. zespoły jazzowe czy specjalizujące się we współczesnym, popowo-klubowym repertuarze. Zatrudnienie zespołu to dobra decyzja także, gdy myślimy o wielu zabawach weselnych - wtedy ktoś z członków zespołu może pełnić funkcję wodzireja. A takie zabawy idealnie zintegrują i rozruszają weselnych gości.

A może sami będziecie DJ-ami?

Zdecydowanie odradzamy jednak, by próbować przyoszczędzić na muzyce na weselu i samemu zabawić się w DJ-a. Oczywiście, jeżeli mamy z tym odpowiednie doświadczenie, to może to być opcja do rozważania, ale pamiętajmy o zagrożeniach, jakie się z tym wiążą.

Po pierwsze, profesjonalny DJ czy zespół zapewniają swój własny sprzęt i są za niego odpowiedzialni. Natomiast gdy sami chcemy puszczać muzykę, musimy zadbać o odpowiednie nagłośnienie, co oznacza koszty wypożyczenia takiego sprzętu, konieczność jego montażu oraz ewentualną odpowiedzialność w razie uszkodzenia czy zalania.

Drugim minusem grania na weselu muzyki z laptopa jest to, z czym wielu z nas spotkało się na pewno podczas domówek. Na początku leci wybrana przez gospodarza playlista, ale po jakimś czasie każdy z gości chce zabawić się w DJ-a i zagrać coś swojego. To tworzy jeden wielki chaos, którego wszyscy chcemy przecież uniknąć w tak wyjątkowym dniu.

DJ, zespół czy muzyka z laptopa - wybór należy do Was

Ostateczny wybór formy muzyki na weselu zawsze pozostawiony jest młodym. Każda para jest inna, ma innych gości i muzyczne upodobania. Dlatego ważne jest, by przy takiej decyzji posłuchać przede wszystkim swojej intuicji, a przy tym pamiętać o wadach i zaletach każdego rozwiązania.

Dodaj komentarz