Organizacja wieczoru panieńskiego krok po kroku
KK

Organizacja wieczoru panieńskiego krok po kroku

Każda świadkowa ma przede wszystkim jedno, najważniejsze zadanie: zorganizować niezapomniany wieczór panieński. Niezapomniany, czyli taki, który idealnie trafi w gusta panny młodej i innych uczestniczek oraz będzie po prostu świetną zabawą. Organizacja takiego wydarzenia może nie jest najprostsza, ale poniżej krok po kroku wyjaśniamy, jak to zrobić i o czym warto pamiętać. Dzięki naszemu artykułowi świadkowa będzie mogła spać spokojnie… No może poza samym wieczorem panieńskim :)

1. Wybór i zaproszenie gości

To Wy jesteście organizatorkami imprezy, dlatego do Was należy decyzja, w jakim gronie spędzicie ten czas. Pamiętajcie jednak, że wieczór panieński szykujecie dla panny młodej, więc to osoby jej najbliższe powinny znaleźć się na liście gości. To ważne, by czuła się wśród nich komfortowo i swobodnie.

Kiedy już roześlecie zaproszenia, utwórzcie specjalną grupę albo konserwację na Facebooku z wszystkimi zaproszonymi. Od teraz każdą cięższą decyzję możecie przegadać właśnie tam!

2. Wybór daty

To jeden z najważniejszych elementów, bo musicie wybrać termin, który będzie pasował przynajmniej większości zaproszonych dziewczyn i, oczywiście, pannie młodej. Od niego jest też uzależniony dalszy wybór miejsca.

Co ważne, postarajcie się, żeby nie wybrać daty zbyt blisko dnia ślubu. Niewyspana i zmęczona panna młoda to coś, czego chcemy uniknąć!

3. Ustalenie budżetu

Zazwyczaj wieczór panieński jest imprezą składkową i to od Waszych możliwości finansowych zależy, jak wysoka to będzie stawka. Zasadą jest jednak, że w kosztach nie uczestniczy panna młoda - wieczór panieński jest tak naprawdę prezentem dla niej od najbliższych przyjaciółek.

4. Wybór miejsca

Gdy znamy już datę i budżet, możemy zacząć rozglądać się za miejscem. W zależności od tego, jak dużą kwotą pieniędzy dysponujemy, w grę wchodzą np. impreza w klubie, wieczór na winie, domowa impreza tematyczna, day spa czy weekendowy wyjazd. Najważniejsze jest, by była to forma dopasowana do panny młodej i tego, jak lubi spędzać czas. Nie każda dziewczyna odnajdzie się na hucznej imprezie z gadżetami w wiadomym kształcie i z wynajętym striptizerem.

Gdy po wyborze miejsca wiecie, że same musicie zadbać o przygotowanie jedzenia, najlepiej również jak najszybciej podzielić się tym obowiązkiem.

5. Zadbanie o dodatki

Jeżeli wybrałyście już bądź zarezerwowałyście miejsce, to czas kompletować dodatki. Mogą to być tematyczne dekoracje, śmieszne gadżety, stroje. To również odpowiedni moment na wymyślanie gier i zabaw, które urozmaicą wieczór.

6. Przygotowanie prezentu dla panny młodej

Prezent dla panny młodej to jeden z tradycyjnych elementów wieczoru panieńskiego. Nie musi to być coś bardzo drogiego i spektakularnego - ważne, żeby budziło pozytywne wspomnienia. Dobrym pomysłem będą wspólne zdjęcia z Instaxa, elegancka bielizna, różowy tort czy, ewentualnie, coś bardziej nieprzyzwoitego, jeżeli panna młoda ma duże poczucie humoru.

7. Zabawa do białego rana 

W końcu o świetną zabawę w wieczorze panieńskim chodzi przede wszystkim! Dlatego zabierzcie ze sobą przede wszystkim dużo dobrego humoru, a nawet w przypadku jakiejś drobnej, organizacyjnej wpadki, wszystko wyjdzie idealnie. 

Dodaj komentarz