Trendy ślubne na sezon wiosna/lato 2019
KK

Trendy ślubne na sezon wiosna/lato 2019

Nowy, ślubny sezon tuż za rogiem, a Wy wciąż zastanawiacie się, co będzie modne tego roku? Czy jakieś trendy z zeszłorocznego sezonu przetrwały, czy może czekają nas same nowości? Śpieszymy z odpowiedziami, prezentując Wam nasze przewidywania dotyczące branży ślubnej w 2019 roku!

Mniej znaczy więcej

Minimalizm staje się coraz popularniejszy w wielu dziedzinach życia, a w 2019 roku wkradnie się także na śluby. Minimalistyczne dekoracje, skupienie na detalach i odrzucenie przepychu na pokaz to coś, co zaczniemy coraz częściej oglądać na weselach. Co za tym idzie, goście i państwo młodzi będą coraz bardziej skupiać się na ślubie jako przeżyciu rodzinnym, wśród bliskich osób, w mniejszym gronie.

Królewskie inspiracje

Rok 2018 oznaczał królewski ślub Meghan Markle i Księcia Harrego, co nie mogło odbić się bez echa nad nadchodzącym sezonie. Tegoroczne panny młode będą inspirować się sukienką Meghan, jej delikatnym, wręcz dziewczęcym, makijażem i przepiękną, biało-zieloną dekoracją kwietną, którą oglądaliśmy w kościele.

Living Coral, czyli Pantone przewiduje trendy kolorystyczne

Kolorem 2019 roku według Instytutu Pantone został Living Coral i jest on znacznie łatwiejszym motywem do ogarnia na weselu, niż np. zeszłoroczny Ultra Violet. Wybór takiego żywego koloru sugeruje też modę na intensywne barwy - to będzie sezon czerwieni, pomarańczy, żółci i bordo.

Dla mniej odważnych osób proponujemy wykorzystanie innego hitu sezonu, czyli błyszczących, srebrnych elementów. Za bazę kolorystyczną może służyć jakiś delikatny, matowy kolor, a mieniące się dodatki nadadzą mu charakteru.

Tropikalne i kwietne motywy

Żywe kolory idealnie odnajdują się z kolej w towarzystwie tropikalnych roślin, jak np. kaktusy, palmy, bananowce. W tym przypadku im więcej, tym lepiej! Swoją miłość do zieleni i kwiatów można także zaakcentować na ślubnej papeterii - kwietne motywy malowane akwarelami to nowy trend w zaproszeniach i save the date.

Natural beauty

Po tym jak Meghan Markle wzięła królewski ślub w bardzo subtelnym makijażu, a coraz więcej gwiazd zaczęło się pokazywać w ogóle bez niego, również i panny młode skłaniają się ku takim rozwiązaniom. Delikatny, podkreślający urodę makijaż, będzie strzałem w dziesiątkę. Do tego delikatne fale, a nie ściśle uczesane koki i efekt murowany!

Eco trendy

Coraz częściej mówi się o świadomych zakupach i świadomym jedzeniu, ale czy sprawdza się to też na weselach? Na razie nie zauważyliśmy tej nowej eco-fali, ale mamy nadzieję, że to się zmieni. Na ślubach często marnowane są ogromne ilości jedzenia i używane jest zdecydowanie za dużo jednorazowego plastiku, co nie jest ani “ładne” ani dobre dla naszej planety. Dlatego niech 2019 rok będzie rokiem, w którym plastikowe słomki zastąpimy papierowymi czy metalowymi, pozbędziemy się jednorazowych sztućców, a na stołach zagoszczą lokalne, sezonowe produkty.

Social media marketing

Rozpatrując sprawę ślubnych trendów od drugiej strony barykady, jedna tendencja wysuwa się na pierwszy plan: social media marketing. Własny ślubny biznes to często niełatwa sprawa, ale wykorzystując odpowiednio siłę Instagrama czy Facebooka, można dotrzeć do wielu nowych klientów i wyrobić sobie znaną markę. 

Dodaj komentarz